20130929_144054

KROK PO KROKU – CZYLI O INTERESACH ŻYCIA

„Coś mnie omija” – myśl, która potrafi zmienić pasywne podejście do życia, na podjęcie działania. To budzik ze stagnacji, z funkcjonowania w drugim obiegu. To bodziec do przejścia ze strefy kibica na murawę i wejście do gry. Jeśli czujesz, że coś Ci umyka, czas zrobić interes życia! A oto propozycje:

 1. Wyjście naprzeciw
  Zbyt wiele tracimy, wierząc naiwnie, że jeśli ma się coś wydarzyć, stanie się to samoistnie. Tymczasem naszym przeznaczeniem bynajmniej nie jest czekanie, lecz działanie. Niekiedy mamy coś na wyciągnięcie ręki, a jednak nie chwytamy tego czegoś garściami, bo schowaliśmy ręce do kieszeni…
 2. Spotkanie twarzą w twarz
  W erze wirtualnych kontaktów łatwo o wiarę w iluzję, że w zupełności wystarczą nam rozmowy niewykraczające poza zasięg sieci internetowej. Utrzymywanie relacji wyłącznie na płaszczyźnie komunikacji językowej, emotikonowej czy „memowej” bez fizycznej współobecności często odbywa się w tzw. międzyczasie – jedziemy autobusem, jemy obiad, jesteśmy na chwilę oderwani od pracy… Takie „międzyczasowe” spotkania tracą na jakości. Warto być dla siebie w czasie zaplanowanym właśnie dla tej konkretnej osoby. Spotkanie twarzą w twarz wymaga skupienia, zatrzymania. Pozwala na odkrycie siebie nawzajem, a także na wspólne odkrywanie otaczającej rzeczywistości, bo spotkanie twarzą w twarz zawsze zlokalizowane jest w konkretnej przestrzeni (a nie cyberprzestrzeni).
 3. Droga ramię w ramię
  Jednym  z najlepszych interesów jest znalezienie osoby, która będzie budować z nami relację na jednym i tym samym piętrze. Taka osoba zwie się potocznie przyjacielem, a w praktyce to ktoś, kto idzie obok Ciebie bez względu na to, czy wybrałeś obecnie drogę po górach, dolinach czy bagnach…
 4. Za marzeniem krok za krokiem
  Jeśli chcesz ubić złoty interes, idź za tropem swoich marzeń. Od czego zacząć? Od pierwszego kroku – malutkiego, nieśmiałego. Każdy kolejny będzie większy, bardziej zdecydowany, bardziej widoczny, zostawiający po Tobie coraz większe ślady.
 5. Oko w oko z tym, co masz
  Prawdziwy złoty interes zaczyna się od tego, że akceptujesz swoją codzienność. To w niej zyskujesz i tracisz. Codzienność daje Ci nowe szanse i pomysły, przynosi drugiego człowieka. Niesie ze sobą również ryzyko, ale kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje. Jeśli nie zaakceptujesz swojej rzeczywistości, szukając nie wiadomo gdzie, nie wiadomo czego i nie wiadomo po co, stale będzie Cię coś omijać… Zamiast nieustannie mieć jakieś oczekiwania, zacznij dostrzegać wartość małych zdarzeń. Jeśli zainwestujesz w akceptację swojego życia, staniesz się bogaczem.  

Interes to korzyść i zysk.

Zatem:

 1. Korzystaj z oczu, aby zyskać obraz chmur, lasu, zachodu słońca.
 2. Korzystaj z uszu, aby zyskać muzykę ptaków, szeleszczących jesienią liści.
 3. Korzystaj z rąk, aby zyskać kształty kamienia, ziarnka piasku, kory drzew.
 4. Korzystaj z nóg, aby zyskać pozostawione po sobie ślady.
 5. Korzystaj z serca, aby zyskać przyjaciół, rodzinę i dobre relacje.

Jeśli teraz czujesz, że coś Cie omija, biegnij za tym! Jeszcze dogonisz!

Agata Babicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *