20161228_221159

NIE TRZASKAJ DRZWIAMI – CZYLI JAK WEJŚĆ W NOWY ROK

Stary rok się zestarzał. To fakt, którego znakiem jest odchudzony kalendarz. Ostatnie dni są czasem retrospekcji, podsumowań, rozliczeń z samym sobą, co udało się zrealizować, a co zostało oddane w ręce prokrastynacji.

Obiecujemy sobie, że w Nowym Roku podzieją się cuda. Życzymy sobie wzajemnie, aby był on lepszy niż poprzedni. Ale czy naprawdę ten był taki zły? Czasem jesteśmy dla siebie zbyt surowi, bo oczekujemy od życia niekończącej się listy „happy endów”. Tymczasem wszystko ma swój początek i koniec, a koniec końców – dopóki żyjemy – nie istnieje. Dopóki budzi nas nowy dzień, piszemy dalszą historię. Esencją życia jest kontynuacja.  Istotą przejścia ze starego w nowe jest dalszy ciąg. Nie nastawiaj się, że przez cały rok będą w Twoim życiu strzelać fajerwerki, jakby Sylwester miał się nigdy nie skończyć. Podejdź do życia ze spokojem, równocześnie nie poddając się bierności.

Jak wejść w Nowy Rok?

  1. Nie trzaskaj drzwiami za Starym Rokiem. Był, jaki był, ale był. To, czego nie dokończyłeś, nie dokończy się samo wraz z przejściem w Nowy Rok. To, czego nie rozwiązałeś, dalej będzie zaplątane. To, co rozpocząłeś, możesz kontynuować!
  2. Inteligencja polega na umiejętności łączenia informacji, zauważania zależności i wyciąganiu wniosków. Czas nie jest punktowy, lecz liniowy. Lepiej zaplanujesz swoją przyszłość, jeśli spojrzysz na doświadczenia z przeszłości oraz przeanalizujesz swoje słabe i mocne strony.
  3. Nie wchodź sam! Bez względu na to, czy jesteś intro- czy ekstrawertykiem, bez drugiego człowieka nie jesteś w stanie osiągnąć niczego! Ci, którzy pokładają ufność jedynie w samym sobie, być może podniosą teraz bunt. A jednak! Chleb sam się nie upiecze. Teatr nie istnieje nie tylko bez aktora, ale i bez widza. Jesteśmy zależni od siebie jako ludzie, jako osoby mające różne umiejętności, pełniące różnorakie role społeczne.
  4. Zaprzyjaźnij się z kartką papieru. Może brzmi to nieco staroświecko, ale zapisane na papierze sprawy, tak łatwo nie dają o sobie zapomnieć. Lista zadań do wykonania, plany krótko i długoterminowe – papier wszystko przyjmie!
  5. Marzenia są abstrakcją, dopóki pozostawisz je w sferze wyobraźni. Może czas je powołać do życia?
  6. Zostaw trochę miejsca na to, co życie samo Ci przyniesie. Nie wszystko da się zaplanować. Nowy Rok na pewno nieraz będzie wymagać od Ciebie elastyczności, zmiany planów, zimnych kalkulacji.
  7. Bądź otwarty na zmianę! Nie przegap swoich 5 minut. To przecież tak niewiele w ciągu 365 dni, a mogą odmienić diametralnie Twoją codzienność!

Tuż przed północą będziemy odliczać 5,4,3,2,1, a potem startujemy od zera.

Czy od zera..?

Agata Babicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *