cof

„BYĆ” JEST DOBRZE, CZYLI O ODZYSKIWANIU SIEBIE

„Miało być inaczej” – stwierdziliśmy jednoznacznie po kilkudniowym wyjeździe, w którym zaskoczyło nas nieprzewidywalne i każdego dnia trzeba było dostosować się do tego, co przynosiły okoliczności. A jednak, pomimo wielu przeciwności losu, przywieźliśmy ze sobą nie tylko stertę rzeczy do prania, ale przede wszystkim mnóstwo wspomnień i cały plecak wiedzy o samym sobie. Podczas tych kilku NIE TAKICH DNI przeszliśmy kilkukrotnie test sprawdzający nasze granice wytrzymałości, a jego wynik był zaskakujący…

Jeśli w swoim życiu przeżywasz teraz  NIE TAKIE DNI, które wymagają od Ciebie wyjścia poza własne wyobrażenia, jak POWINNO wyglądać Twoje życie, jak POWINIEN wyglądać TEN CZAS, jak Ty POWINIENEŚ „wyglądać” w TYM CZASIE, jesteś szczęściarzem, choć prawdopodobnie w tym momencie w ogóle szczęśliwy się nie czujesz! Przecież stan „miało być inaczej, a jest inaczej” nie wywołuje euforii, lecz co najwyżej głębokie rozczarowanie. A jednak to, co teraz przeżywasz, to jedna z najcenniejszych lekcji Twojego życia, w której dane Ci jest poznać Twoje prawdziwe granice. Jeśli do tej pory myślałeś o sobie „ciaśniej”, myślałeś, że jesteś mniejszy, teraz rośniesz w swoich oczach… Jeśli nosiłeś fałszywy obraz siebie, jako osoby, która z wieloma rzeczami nie dałaby sobie rady, teraz widzisz, że okłamywałeś sam siebie. NIE TAKIE DNI pokazują Ci, że masz w sobie siłę. Masz w sobie wszystko to, co potrzebne, żeby zacząć żyć swoim życiem!

Bierz lekcję z NIE TEGO CZASU po to, żeby wykorzystać czas po kryzysie na życie z pełnym sobą. Jeśli zaniedbasz jakąś część siebie, to tak, jakby ta część w Tobie umarła… Jesteśmy pełnią. Nosimy w sobie pełnię. Pełnię życia i pełnię szczęścia. I paradoksalnie to NIE TEN CZAS uświadamia nam, że można żyć inaczej, że szczęście to prawo każdego człowieka, a nie limitowany towar zarezerwowany dla elit.

Jeśli w Twoim życiu przeżywasz właśnie NIE TAKIE DNI, bądź za nie wdzięczny! Budzisz się do życia! Czujesz jak bardzo jesteś elastyczny, choć do tej pory postrzegałeś siebie jako osobę w ramce o określonym formacie. Dlaczego? Bo uważałeś, że tak być powinno… A teraz? Teraz czujesz, jak każdy Twój oddech dostarcza Ci coraz więcej tlenu. Widzisz, jak każde spojrzenie przynosi Ci mnogość obrazów i zwiększa ostrość widzenia. Doświadczasz, jak każdy krok jest TWOIM KROKIEM! Nie jesteś już marionetką w czyichś rękach, bo tak wypada, bo tak być powinno… Budzą się Twoje pragnienia, a przede wszystkim budzi się Twoja wolność. Pewność, że masz prawo do swoich pragnień. Odzyskujesz siebie, a może nigdy jeszcze siebie tak naprawdę nie miałeś…

Podczas tych  kilku NIE TAKICH DNI dana nam była prawdziwa lekcja poznania siebie.  Jestem wdzięczna za „ten” NIE TEN CZAS, bo mogliśmy odkryć jeszcze silniejsze cechy osobowości, szlifowane jak diament w praktyce. Nic tak nie uczy, jak doświadczenie zdobywane nie tylko podczas kursów rozwoju, lecz w realnych warunkach, gdy teoria musi znaleźć zastosowanie minuta po minucie w życiowej praktyce. W upływie czasu, w zmienności emocji, dynamizmie sytuacji i w konieczności podjęcia działań.

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma? Źle jest nie być.

Wszędzie dobrze, gdzie jesteśmy. „Być” jest dobrze.

Gdzie jesteś? Bądź!

Agata Babicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *